Üniversitemiz 10. Yılını Kutluyor

12.4.2016

2006 yılında kurulan Üniversitemiz 2016 yılı boyunca çeşitli etkinliklerle 10. yılını kutlayacak.  

Verdiği eğitim, geliştirdiği fiziki şartlar, ulusal ve uluslararası alanda kazandığı başarılar ve yapılan birçok yenilikle 10 yaşına ulaşan Üniversitemiz hazırlanan eğitim, kültür, spor, sinema, konser, sempozyum ve sergi etkinlikleri ile 10. yılını kutlayacak. Etkinliklerin açılışı 18 Nisan tarihinde gerçekleşecek olup açılış programında Devlet Konservatuvarımızın müzik dinletisinin ardından Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK konferans verecek, mehteran eşliğinde kortej yürüyüşü ve mehter takımı gösterisi yapılacak.  

10. yıla özel yapılacak bu etkinlikler kapsamında Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz COŞKUN ve Şanlıurfa Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ramazan TAŞALTIN birer konferans verecek. İki serginin yer aldığı etkinliklerde 18-22 Nisan tarihlerinde açık kalacak olan "Aşk-ı Nebi Karma İslam Sanatları Sergisi" Adıyaman Evi’nde, "10. Yıla Özel Üniversiteler Üniversitemizde Resim ve Heykel Sergisi" ise Üniversitemiz Sanat Galerisi’nde açılacak.

Sporda ise 10. Yıl Sağlıklı Yaşam Turnuvası kapsamında 10 etkinlik yer alacak. Bu etkinliklerde; 10. Yıl Sağlıklı Yaşam Turnuvası kapsamında daha önce turnuvası yapılan Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Masa Tenisi ve Satranç dallarında  final maçları ile 10. Yıl Bayrak Yarışı, 10. Yıl Uçurtma Şenliği, Karaoke Gösterisi, Jimnastik Gösterisi ve 10. Yıl Koşusu yapılacak. 

Sinemada ise iki film seyircilerle buluşacak. Rektörlük Konferans Salonu’nda yapılacak olan gösterimlerde Çanakkale: Son Kale ve Ertuğrul 1890 filmleri seyircilerle buluşacak. Konserde üç etkinlik müzikseverlerle buluşacak. Açık Hava Koro, 10. Yıl Koro ve 10. Yıl Halk Müziği konserleri düzenlenecek. Ayrıca bu etkinlikler dışında Üniversitemiz Bilim, Kültür ve Sanat Sempozyumu-III ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Sanat Performansı da 10. yıl etkinlikleri kapsamında yapılacak.   

10. yıl kutlamaları ilgili bir değerlendirme yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ Üniversitemizin bir fidan gibi, bir insan gibi boy atıp geliştiğini ve 10 yaşına geldiğini söyledi. Üniversitemizin 10 yaşının hayırlı olması ve daha nice 10 yaşlara ulaşması temennisinde bulunan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; “Üniversitemiz bir fidan gibi, bir insan gibi boy atıp gelişti ve delikanlılık çağına ulaşmaya başladı. Verdiği eğitim, geliştirdiği fiziki koşullarıyla, yaşanabilir ve modern yerleşkesi ve bilim dünyasına yaptığı katkılarla gelişen, dal budak salan Üniversitemiz diğer kardeşleriyle birlikte 10 yaşına ulaştı. Yapılan yatırım ve desteklerle tabela üniversitesi olmadan açtığı bölüm ve fakültelerle, 20 binden fazla öğrencisiyle ve ulusal ve uluslararası başarılarıyla adından söz ettiren bir üniversite oldu. Kurulduğu günden bugüne kadar Adıyaman’ımıza sağladığı eğitim, sağlık, ekonomik ve kültürel değerleriyle, bölgemize ve ülkemize kattığı bilimsel kaynak, veri ve dokümanlarıyla Dünya üniversitesi olma yolunda 10 yılı geride bıraktı. Kurulma aşamasından Adıyaman Üniversitesi adını aldığı güne ve bu zaman kadar yatırım ve desteklerinden dolayı Sn. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Başbakanımız Prof. Dr. Ahmet DAVUTOĞLU’na, bakanlarımıza, Adıyaman’daki siyasetçi ve yerel yöneticilere, Üniversitemizin akademik ve idari personeline ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Üniversitemizin 10. yaşı hayırlı olsun.”


Görünütülenme Sayısı: 1459