Rektör Yardımcıları

murat_aydin.jpg

Prof. Dr. Murat AYDIN

E-Posta: maydin@adiyaman.edu.tr

 

1972 yılında Gölbaşı’nda doğdu. İlkokulu Gölbaşı-Akçakaya Köyü İlkokulunda, ortaöğrenimini ise Gölbaşı Ortaokulu ve Gölbaşı Lisesinde tamamladı. 1997 yılında Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilimleri Eğitimi Bölümü Fizik Öğretmenliği programından mezun oldu. Yüksek Lisansını 2000, doktorasını ise 2006 yılında Dicle Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik Anabilim Dalında tamamladı.   1997-2003 Yılları arasında Diyarbakır

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarda öğretmenlik yapan Prof. Dr. Murat AYDIN, 2003-2007 Yılları arasında Dicle Üniversitesi Ziya Gökalp Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında Araştırma görevlisi olarak çalıştı. 2007 yılında Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Bölümü Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim Dalında Yardımcı Doçent Doktor olarak göreve başladı.  2012 yılında doçent, 2017 yılında da profesör olarak atandı. 

 

2009 ile 2023 arasında da Adıyaman Üniversitesinde birçok idari görevde bulunan Prof. Dr. Murat AYDIN, 2020 yılından bu yana Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevine devam etmektedir. 2 Mayıs 2023 tarihi itibari ile Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcılığı görevine atandı.

 

Fizik ve fen eğitimi alanında yurtdışı ve yurtiçi dergilerde yayımlanmış makaleleri bulunan Prof. Dr. Murat AYDIN evli ve 1 çocuk babasıdır.

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.