Kurumsal Kimlik

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Logosu Adıyaman Üniversitesi Logosu 2015 yılında ilimizi, kültürümüzü ve medeniyetimizi yansıtacak şekilde yenilenmiştir. Logo, hem ilimizi hem de medeniyetimizi yansıtacak şekilde hilal, Adıyaman lalesi (ters lale) ve su damlalarından oluşmuş, bununla birlikte Üniversitemiz saflık ve temizliğin sembolü olan beyaz ve mavinin ağırlıkta olduğu bir görsel kimliğe kavuşmuştur.

Adıyaman Üniversitesi Logosu temel olarak üç temsili figürden oluşmaktadır.

  1. Hilal
  2. Adıyaman Lalesi (Ters Lale)
  3. Su Damlaları

Logomuz; sadelik, temsiliyet, yerellik, millilik, evrensellik, bilimsellik ve uyum gibi temel düşünce ve kavramlar göz önünde bulundurularak hazırlanmıştır.

Logomuz öncelikle bağımsızlık, özgürlük sembolü, karanlıklar içinde daima yol gösterici, zamanın belirleyicisi, kültürel çağrışımları oldukça zengin ve milletimizce kabul gören göz bebeğimiz hilalden oluşmaktadır. Hilal simgesi bilindiği üzere ilim, irfan, fazilet, adalet, sevgi ve Sevgilinin de simgesidir. Hilalin yukarıya doğru 45 derece açılı bir şekilde olması ise sürekli bir gelişme ve yükselmenin ifadesidir.

Adıyaman Lalesi İlimizin öne çıkmış endemik çiçekli bir bitkisidir. Endemik bitkiler, bulundukların yörelerin coğrafik işaretleridir. Hilalle uyumu, şehrimizi temsiliyeti kadar tarihi çağrışımları da zengin olan bir çiçektir, lale. Logoda bulunan iki adet lale çiçeği, su damlaları ile teşkil edilmiştir.

Su damlası, İlimizin bulunduğu coğrafyanın su medeniyetlerine bağlı bugünü ve geçmişini hatırlatmaktadır.

Logodaki iki lale, damlalar, hilal-lale ikilisi ise Adıyaman’ın geçmişi ve bugününde bulunan birlikte yaşama erdem ve kültürünü ve farklı renk tonlarının kaynaşmasını sembolize etmektedir.

Beyaz Mavi Siyah
Türkçe Türkçe English Türkçe
Normal Daireli Normal Daireli Damarlı Normal Normal Damarlı
jpg
pdf
png
psd


jpg
pdf
png
psd


jpg, jpg
pdf
png, png
psd
cdr
eps
jpg
pdf
png
psd


jpg
pdf
png
psd


jpg

png

cdr

jpg
pdf
png
psd


jpg
pdf
png
psd

Kurumsal Şablonlar

Kılavuz ve Şablon Dosya
Belge şablonu dotx
Sunum şablonu potx
Davetiye ve zarf rar
Fidan sertifkası psd, pdf
Antetli kâğıt psd, pdf
Unutmayınız kartı psd
Yazı tipleri rar

ADYÜ Kurumsal Kimlik Kılavuzu

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.