Bilgi Edinme

Bilgi Edinme Hakkı kapsamında bilgi edinmek isteyenlerin başvurularını kabul edip kanun kapsamındaki her türlü bilgi ve belgeyi başvuranların yararına sunmak amacıyla Üniversitemiz Hukuk Müşavirliği bünyesinde Bilgi Edinme Birimi bulunmaktadır.

Bilgi Edinme başvurusu yapmadan önce;

  • Bilgi Edinme Hakkı Kanunu ve Bilgi Edinme Hakkı Kanununun Uygulanmasına İlişkin Esas ve Usuller Hakkında Yönetmelik hükümlerini okuyunuz.
  • Başvuru konusu sorunuzun kurumumuz elinde bulunan bilgi ve belge olmasına dikkat ediniz.
  • Başvuru konusu sorunuzun cevabının kurumumuz internet sitesinde bulunup bulunmadığını kontrol ediniz.
  • Bilgi Edinme başvurunuzu, Kanunun 6. maddesi ile Yönetmeliğin 9. ve 10. maddelerinde belirtilen başvuru usulüne göre yapınız.
  • Adı, soyadı, adres telefon numarası, kimlik numarası açık olarak belirtilmeyen, istediği bilgi ve belge ile sorusu anlaşılamayanların başvuruları Bilgi Edinme Hakkı Kanunu gereğince cevaplandırılmayacaktır.

2018 yılı itibariyle Kurumumuza yapılacak Bilgi Edinme Başvuruları doğrudan Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi (CİMER) üzerinden alınmaktadır.

Bilgi Edinme Başvurusu yapmak için lütfen tıklayınız.

Bilgi Edinme Mevzuatı

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.