İmkanlar

Eğitim-Öğretim İmkânları

Adıyaman Üniversitesi eğitim-öğretim için gerekli tüm altyapıyı tamamlamıştır. Öğrencilerimize projeksiyonlu ve akıllı tahtalı modern dersliklerde eğitim-öğretim imkânı sunmaktadır. Öğrencilerimizin eğitim-öğretimleri boyunca ihtiyaç duyacakları derslik, laboratuvar ve malzemeleri gibi tüm imkânlar üniversitemiz tarafından sağlanmaktadır. 

Araştırma-Geliştirme İmkânları

Adıyaman Üniversitesi bünyesindeki akademik çalışanlar bilimsel çalışma ve projeleri ile araştırma-geliştirme faaliyetlerininde bulunmaktadırlar. Proje ve çalışmaları esnasında ihtiyaç duyacakları ekipman ve malzemeler projelerin bütçesinden karşılanmakta, bunlar dışındaki diğer ihtiyaçlar Üniversitenin imkânları ölçüsünde karşılanmaya çalışılmaktadır.

Endüstriyel Hizmet İmkânları

Adıyaman Üniversitesi bünyesindeki akademik çalışanlar sanayinin ihtiyaç duyduğu konularda ölçüm, analiz ve danışmanlık hizmeti sunmaktadır ve hizmet için gerekli olan altyapı hazırlanmıştır.

Yardımcı Destek İmkânları

Üniversitemiz çalışanlarına ve öğrencilerine birçok hizmet sunmaktadır. Üniversitemiz özel güvenlik birimi ile korunmakta olup güvenli bir ortama sahiptir. Öğrencilerimiz için yurtlar yerleşke içerisinde yer almaktadır. Öğrencilerimiz öğle ve akşam yemeklerini yemekhanede yiyebilmektedirler. Yerleşke içerisinde alışveriş için mekânlar ile spor ve sosyal tesisleri bulunmaktadır. Ayrıca her öğrenciye e-posta hizmeti verilmektedir. Öğrencilerimiz boş vakitlerini değerlendirebilmeleri için sosyal ve sportif faaliyetlerde bulunabilmeleri için de öğrenci kulüpleri imkânı bulunmaktadır. Öğrencilerimiz mezun olduktan sonra da Üniversiteleri ile irtibatı kopmamakta Mezunlar Portalı ile kariyeleri için destek olunmaktadır.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.