ADYÜ Camiî İbadete Açıldı

16.5.2018

Yapımı tamamlanan ve ilk Cuma namazı ile ilk teravih namazının kılındığı ADYÜ Camiî Ramazan ayı ile birlikte Üniversitemiz mensupları ile Adıyamanlıların kullanımına açılmış oldu.

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ'nün de hazır bulunduğu eda edilen ilk namazda il protokolü Vali Nurullah Naci KALKANCI, Garnizon Komutanı Per. Alb. Davut KULALAR, Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev KUTLU, Cumhuriyet Başsavcısı Fatih KARABACAK, Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Mehmet YENER, İdare Mahkemesi Başkanı Alper ERGÜDER, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ercan ATASOY, İl Emniyet Müdürü Metin ALPER de bulunarak ilk ibadet buluşmasına değer kattılar. Bunun yanında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR ve Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet KAYGUSUZOĞLU, akademik ve idari görevliler, öğrenciler ve halktan misafirler de bulundu.

Üniversitemiz Merkez Külliyesi içerisinde 10 bin metrekarelik alanda 750 metrekare oturum alanına sahip ve Selçuklu-Osmanlı mimarisinin bir sentezi olarak inşa edilen takriben dört bin kişilik kapasiteli camimiz gerek il protokolünün gerekse de cami cemaatinin büyük beğenisini toplarken, caminin resmi açılışının Ramazan sonrası ilerleyen bir tarihte gerçekleştirileceği bildirildi.

İl protokolü Cuma namazının ardından Üniversitemiz merkez Külliyesini gezerken öğrenciler ile koyu sohbetlerde bulundular.


Görünütülenme Sayısı: 1239