Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü

Genel Bilgiler

Adıyaman Üniversitesi Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü, Yüksek Öğretim Kurulu’nun 20.10.2006 tarihli Genel Kurul toplantsısında görüşülerek, 2547 Sayılı Kanunun 2880 sayılı Kanunla değişik 7/d-2 maddesi uyarınca kurulmuştur.

Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü’ne bağlı tüzel kişiliği olan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü’nün amacı, Atatürk İlkeleri ve İnkılapları üzerine araştırmalar yapmak, yayınlarda bulunmak, lisansüstü eğitim-öğretim faaliyetlerini yürütmek, her türlü Atatürkçü çağdaşlaşma atılımını desteklemek, Atatürkçü düşünceyi gerçek yönüyle tanıtmak ve güncelleştirerek yaşatmaya katkıda bulunmaktır. Ayrıca Adıyaman Üniversitesi’nin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında okutulan Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi derslerini verecek öğretim elemanlarının görevlendirilmesini ve üniversiteye alınan aday memurlara Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi dersi verilmesini Bölümümüz gerçekleştirmektedir.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.