Bisikletli Yaşam Projesi Öğrencilerimizden Büyük İlgi Gördü

Öğrenci odaklı çalışmalara büyük önem veren Üniversitemizde sağlıklı yaşama katkı ve bisiklet kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla önemli bir uygulamanın altına imza atıldı.

Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından başlatılan Bisikletli Yaşam Projesi ile öğrencilerimizin bisikletlerle hem kampüs içi ulaşımlarını sağlamaları hem de spor yaparak hareketli bir yaşama adım atmalarına imkân sağlanıyor.

“Sağlıklı Yaşam” mottosuyla başlatılan proje ile öğrenciler, Adıyaman Üniversitesi kitap satış noktası yanında yer alan bisiklet standındaki bisikletleri ücretsiz bir şekilde kimlik ve tutanak karşılığında teslim alabiliyor.

Bu sayede öğrenciler hem kampüs içerisinde rahatça ulaşım sağlamış hem de spor yapmış oluyorlar.

Uygulamanın öğrenciler tarafından büyük ilgi gördüğünü belirten Sağlı Kültür ve Spor Daire Başkanlığı yetkilileri, yoğun ders temposunda hareket etmeye vakit bulamayan öğrenciler için faydalı bir fiziksel aktiviteye imkân sağlandığını ve tüm öğrencileri bu fırsattan yararlanmaya davet ettiklerini söylediler. 

 

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.