Dr. Öğretim Üyesi Emirhan Güler’den Bağlama Resitali

Adıyaman Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Emirhan Güler tarafından “Bağlama Resitali” konseri verildi. 

M. Vehbi Koç Konferans Salonunda düzenlenen konsere Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Murat Aydın, Prof. Dr. Özgür Özdemir, Devlet Konservatuvarı Müdürü Dr. Öğr. Üyesi M. Sadık Doğan, Üniversite akademik ve idari personeli ile öğrenciler katıldı.

Dr. Öğr. Üyesi Güler konserde; Kayseri yöresinden “Ağam İstanbul’u Mesken mi Tuttun” İzmir yöresinden “Ötme Bülbül Zeybeği”, Konya yöresinden “Bizim Evde Şeker Lokum Badem Var”, Konya yöresinden “Elmaların Yongası”, Azerbaycan yöresinden “Kız Gül Beden” ve “Şur Rengi”, Kütahya yöresinden “Havada Durna Sesi Gelir”, Söğüt yöresinden “Söğüdün Erenleri”, Muğla yöresinden “Zeybek”, Ula ve Muğla yörelerinden “Kadıoğlu Zeybeği”, Ankara yöresinden “Bulguru Kaynadırlar”, Erzurum yöresinden “Ağırlama ve Daldalar Bar”, Ankara yöresinden “Gayadan Bakan Oğlan” ve bestesi kendisine ait olan “Avaz” adlı eserleri seslendirdi.

Konser sonunda Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Özgür Özdemir, Dr. Öğr. Üyesi Emirhan Güler’e plaket takdiminde bulundu.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.