ADYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Ailesine 30 Yeni Öğrenci Katıldı

Adıyaman Üniversitesi (ADYÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü tarafından 2023-2024 akademik yılında eğitim görmeye başlayacak yeni öğrenciler için özel yetenek sınavı yapıldı.

Yeni akademik yılında 30 kişilik kontenjan ile eğitim-öğretime devam edecek olan Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü için düzenlenen özel yetenek sınavına Türkiye’nin değişik illerinden 271 öğrenci adayı başvuru yaparken, sınava 111 aday katıldı.

İnternet üzerinden gerçekleştirilen ön kayıt işleminin ardından yapılan özel yetenek sınavında, aday öğrenciler yetenekli elleriyle hünerlerini sergilediler.

“Desen” ve “İmgesel Çizim” olarak tek aşamalı gerçekleştirilen özel yetenek sınavında öğrenci adayları kıyasıya yarıştılar.

Jüri Başkanlığını Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Muhammet Alagöz’ün yaptığı sınavda Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Atalay ve Öğr Gör. Büşra Kuruçay sınavda jüri üyeleri olarak yer aldı.

Özel yetenek sınavı sonunda ADYÜ Güzel Sanatlar Fakültesi için YÖK tarafından belirlenen 3’ü engelli toplamda 30 kişilik öğrenci kontenjanın tamamının dolması bekleniyor.

Sınav esnasında aday öğrenciler ile bir araya gelen Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kelleş, sınava katılan tüm öğrenci adaylarına teşekkür ederek, “Sınavımız şeffaf bir şekilde yapılmaktadır. Jüri üyeleri isimleri görmeden değerlendirme yapacaklardır. Şimdiden yeni öğrencilerimize hoş geldiniz diyor, hepsine başarılar diliyorum.” dedi.

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.