Köy Öğrencilerine Mutluluk Dağıttılar

Adıyaman Merkez Pınaryayla ve Kovuk köylerindeki ilkokul öğrencileri Adıyaman Üniversitesinin (ADYÜ) koordinasyonunda hayırsever iş adamlarının destekleriyle gerçekleştirilen yardım etkinliğinde mutlu anlar yaşadılar.

ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında toplanan 200 adet mont ve kaban Pınaryayla ve Kovuk İlkokulundaki etkinlikte sahiplerine ulaştırıldı. 

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Zuhal Karagöz Genç, Pınaryayla İlkokulu Müdürü Fatih Boybey, Köy Muhtarı Ebubekir Şahin ve okul öğretmenlerinin yer aldığı etkinlik, güzel ve anlamlı görüntülere sahne oldu.

Anlamlı kampanyaya destek veren Prof. Dr. Mehmet Turgut ve beraberindeki heyet, çocukların mutluluğunu paylaşmanın hazzını yaşadı.

Öğrencilerin mutluluklarının gözlerinden okunduğu etkinlikte konuşan Rektör Prof. Dr. Mehmet Turgut, “Üniversitemiz öncülüğünde başlatılan ve hayırsever iş adamlarının destekleriyle büyüyen kampanya, evlatlarımızın yüzlerinde tebessüme neden oldu. Bu, bizleri çok mutlu etti. Kampanya çerçevesinde Pınaryayla ve Kovuk köylerinde bulunan ilkokul öğrencilerine yardım eli uzatıldı ve 200 adet mont ve kaban sahiplerine teslim edildi. Soğuk kış günlerinde en anlamlı bağışın bu olacağını düşündük. Sosyal sorumluluk projesi kapsamında gerçekleştirilen bu yardım kampanyasının öğrencilerdeki mutluluğunu görünce ne kadar anlamlı olduğunu bir kez daha görmüş olduk. Benzeri etkinliklerimiz artarak devam edecek. En ücra köşeye kadar dokunmadık kalp bırakmamayı hedefliyor, etkinlikte emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.” dedi.

Pınaryayla İlkokulu Müdürü Fatih Boybey ve Köy Muhtarı Ebubekir Şahin ise, kampanyaya destek veren ADYÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut başta olmak üzere, tüm hayırsever vatandaşlara teşekkür ettiler.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.