ADYÜ'de "Sıfırdan Zirveye Başarı Hikayeleri" Adlı Program Düzenlendi

Adıyaman Üniversitesi Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Sıfırdan Zirveye Başarı Hikayeleri” adlı program gerçekleştirildi.

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, Adıyaman Genç Girişimciler Kurulu ve ADYÜ Genç Kariyer Topluluğunun katkılarıyla Rektörlük Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Rektör Danışmanı Doç. Dr. Zuhal Karagöz Genç, ADYÜ Kariyer Geliştirme Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Emine Karakaplan Özer, ATSO Başkanı İrfan Torunoğlu, Üniversite akademik ve idari çalışanları ile öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını TOBB Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Ahmet Yolcu’nun yaptığı program, geniş bir katılıma sahne oldu.

Program, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, Belediye Başkan Vekili Ramazan Oruç ve ATSO Başkanı İrfan Torunoğl'nun konuşmaları ile devam etti.

Rektör Turgut, “Allah verirse verir, kartopu gider, büyür gider. Onun var benim neden yok?’ demeye gerek yok. Önce fiili dua yani çalışmak, ardından da kavli dua etmek lazım. Emekler boşa gitmez. Sıfırın haricinde eksilerden nasıl zirveye gelindiğini bugün konuklarımızdan dinleyeceğiz. Umarım siz değerli evlatlarımın kariyer yolculuklarında faydalı bir etkinlik olur.” dedi.

Başkan Vekili Ramazan Oruç, programa katılan iş adamlarına ve öğrencilere teşekkür ederken, Başkan Torunoğlu ise Oda olarak Adıyaman menfaatleri doğrultusunda tüm projelere destek vermeye hazır olduklarının altını çizdi.

Protokol konuşmaların ardından iş adamları Mega Polietilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili Hakan Özhan, Arsemia Helva Yönetim Kurulu Başkanı Fevzi Dost ve Tek Lezzet Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Kösemen tarafından kariyer yolculuklarına ilişkin bilgiler verildi.

Program sonunda konuşmacılara teşekkür belgeleri takdim edili.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.