Rektör Turgut YKS İl 1.si Esmer’e Akülü Sandalye Hediye Etti

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut, YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sayısal Türkiye 126.’sı ve Adıyaman İl 1.’si Seren Esmer’e ismimin açıklanmasını istemeyen hayırsever bir iş insanı tarafından temin edilen akülü sandalyeyi hediye etti.

Esmer’i Eskisaray mahallesindeki dedesinin evinde ziyaret eden Turgut, dede Osman Işık ve baba Orhan Esmer ile bir süre sohbet etti.

Seren Esmer’i makamında ağırladığı ziyarette akülü sandalye sözü verdiğini belirten Turgut, hayırseverimizin desteği ile temine dilen akülü aracı teslim ederek  sözünü yerine getirmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.

Turgut, “Seren kızımızın YKS’de elde etmiş olduğu başarı göğsümüzü kabarttı. Seren’in bundan sonraki kariyer yolculuğunda yanında olacağımı belirtirken, üzerinde büyük emekleri olan ailesi ve öğretmenlerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Ziyaret ve aldığı hediyeden ötürü duyduğu memnuniyeti dile getiren Seren Esmer, büyük bir yükten kurtulduğunun altını çizerek, “Rektör hocamın desteklerini kendisi ile tanıştığım günden bu yana yanımda hissediyorum. Hocamıza ve hayırsever iş insanı abimize bu güzel hediyeden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum.” şeklinde konuştu.

 

 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.