YKS Sayısal Türkiye 126.’sı Seren Esmer Adıyaman Üniversitesini Ziyaret Etti

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sayısal Türkiye 126.’sı ve Adıyaman İl 1.’si, Fen Lisesi öğrencisi Seren Esmer, Fen Lisesi Okul Müdürü Muharrem Aytekin, Başmüdür Yardımcısı Abdullah Turan, Müdür Yardımcısı Habip Yıldırım ve babası Orhan Esmer ile birlikte Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut’u makamında ziyaret etti.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Cumhur Kırılmış, Genel Sekreter Doç. Dr. Aykut Dündar ve Rektör Danışmanı Zuhal Karagöz Genç’in de yer aldığı ziyarette Esmer, ortopedik engelinin yanı sıra dershaneye gitmeden elde ettiği başarıyı programlı çalışmaya borçlu olduğunu söyledi.

Rektör Turgut, Esmer’i elde ettiği önemli başarıdan ötürü tebrik ederken kendisine akülü araç sözü verdi.

Seren’e kariyer yolculuğu boyunca destek olacaklarının altını çizen Turgut, “Seren evladımız bizleri bugün çok mutlu etti. YKS sayısal alanda Türkiye 126.’lığı ve Adıyaman İl 1.’liğini elde etmiş olması gurur verici... Üzerinde emeği olan başta ailesi olmak üzere tüm öğretmenlerini kutluyorum. Ben var olduğum sürece kendisine her türlü desteği vermeye hazır olduğumu belirtmek istiyorum. Kızımıza kariyer yolculuğunda başarılar diliyorum.” dedi. 

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.