DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Adıyaman Ekibinden ADYUMLAB’a Ziyaret

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı, TÜBİTAK ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı arasında yapılan işbirliğine bağlı olarak kurulan DENEYAP Teknoloji Atölyeleri Adıyaman ekibi ve öğrencileri, Adıyaman Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı Uygulama ve Araştırma Merkezini (ADYÜMLAB) ziyaret etti.
Ekip, başta Adıyaman Üniversitesi olmak üzere Adıyaman ve bölgede faaliyet gösteren üretici sanayi kuruluşlarına ait Ar-Ge çalışmalarına katkı sunan, gerçekleştirdiği faaliyetler, analizler, genel teknolojik yapı ve bilime katkı konusunda önemli çalışmaların altına imza atan ADYÜMLAB’a teknik bir gezi düzenlediler.
Ööğretmenler Nazlıcan Güneş, Esra Arslan, Gülşen Balık ve Elif Cansu Aslan ve öğrencilerden oluşan heyete ADYÜMLAB Müdürü Doç. Dr. Murat Genç ve ADYÜMLAB çalışanları tarafından laboratuvar ve bu laboratuvarda yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verildi.
Kimya Analiz Laboratuvarı, Gıda Analiz Laboratuvarı, Mikrobiyoloji Laboratuvarı ve SEM Laboratuvarları’nı gezerek incelemelerde bulunan öğretmenlere, analiz ve deney örnekleri gösterildi.

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.