Rektör Turgut’tan Yeni Akademik Yıl Mesajı

Sevgili öğrenciler, Üniversitemizin değerli akademik ve idari personeli,

2020-2021 akademik yılında yüz yüze olmasa da uzaktan eğitim şeklinde sizlerle birlikte olmanın sevinci ve heyecanı içindeyiz.

Güzel bir başarı göstererek Adıyaman Üniversitesi ailesine yeni katılan öğrencilerimize öncelikle ‘hoş geldiniz’ diyorum. Evlatlarımızın Adıyaman Üniversitesini seçmiş olmaları bizim için bir onurdur. Bizim referansımız, tecrübemiz, akademik kadromuz ve kurumsal yapımızdır. Öğrencilerimizin Üniversitemizi seçmelerinde Adıyaman’ın barış ve huzurun başkentlerinden biri olmasının da elbette büyük bir etken olduğunu düşünüyorum.

12 Ekim itibarıyla başlamış olan 2020-2021 eğitim-öğretim yılının Üniversitemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bilindiği üzere 2020-2021 eğitim-öğretim yılının güz döneminde virüs salgını sebebiyle derslerin büyük bir kısmı uzaktan eğitim yoluyla işlenecektir.  Bu durum, içinde bulunduğumuz salgın probleminden kaynaklanmakta ve toplum sağlığından da sorumlu olan Sağlık Bakanlığımızın öngördüğü tedbirler kapsamında gerçekleşmektedir. Ülkemiz ve bütün dünya yaklaşık bir yıldır zorlu bir süreçten geçiyor. Bu zorlu süreçte virüs salgınıyla hep birlikte mücadele ederken bu sorun aşılıncaya kadar eğitim ve öğretimin aksamaması için elimizden gelenin en iyisini yapmak zorundayız.

Adıyaman Üniversitesi olarak geçen bahar döneminde hem salgınla mücadelede tedbirleri uygulamada hem de uzaktan eğitim yoluyla eğitim-öğretimi sürdürmede başarılı bir süreç geçirdik. Bu konuda emeği geçen tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Geçmiş dönemden edindiğimiz tecrübe ile bu dönemi daha başarılı bir şekilde atlatacağımıza inancım tamdır.

Eğitim programlarımızı uzaktan eğitimle yürüteceğimiz bu dönemde virüs salgınıyla mücadele kararlılığımızla birlikte, eğitim-öğretim çalışmalarımızda da önemli başarılar elde edebilmek ümidiyle 2020-2021 eğitim-öğretim yılının, öğrencilerimize, akademik ve idari çalışanlarımıza hayırlı olmasını diliyor, en içten sevgilerimi sunuyorum.

 

Prof. Dr. Mehmet TURGUT

               Rektör

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.