Rektör Turgut 'un Babalar Günü Mesajı

Ailenin köklü çınarıdır baba. Varlığı ile güven veren, gölgesine sığınılan, her şart altında dimdik ayakta duran, yapraklarının ahenkli sesi ile huzur veren dev bir çınardır baba. Baba, ailenin temel direği ve çocuklarının yaşamındaki ilk kahramanıdır. Küçük bir çocuk için babasının elini tutmak kadar güven veren hiçbir şey yoktur. O el, yaşamı boyunca evlatlarını hiç bırakmaz; korur, kollar ve yüreklendirir. Onlara daima doğruyu, iyiyi, güzeli ve erdemli olanı öğretir ve gösterir.

Babalarımıza olan sevgimizi, saygımızı ve minnetimizi, senede bir gün değil, her an gösterelim. Onların bizler için göğüslediği zorlukların, bir gün bile şikayet etmeden yaptıkları fedakarlıkların daima farkında olalım. Gün gelip ebediyete göçtüklerinde ise, onları dualarımızda şükranla anmaya devam edelim.

Evlatları için yorulmadan çalışan, onlardan sevgisini ve şefkatini esirgemeyen tüm babalarımızın bu güzel gününü kutlar, başta  babam merhum Yusuf Turgut olmak üzere ahirete intikal etmiş tüm babalara yüce Allah’tan rahmet dilerim.

 

Prof. Dr. Mehmet Turgut

Rektör

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Kişisel verilerin işlenmesine yönelik Aydınlatma Metni'ne ulaşabilirsiniz.