Rektör Turgut’un Kurban Bayramı Mesajı

Bereketin, huzurun, manevi hazların, hoşgörü ve kardeşliğin, paylaşmanın, zirve yaptığı bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. 

Paylaşma ve yardımlaşma ruhunun ortaya konulduğu Kurban Bayramı’nı en iyi şekilde değerlendirerek, bu günlerin bize getirdiği huzur ortamının değerini iyi bilerek, kötülüklerden uzaklaşarak, iyiliği ve doğruluğu bir yaşam ilkesi olarak benimseyerek yaşamalıyız.

Mutluluk çerisinde kutladığımız bayram sevincini bu sayılı günler ile sınırlı tutmamalı, bayramlarda göstermiş olduğumuz güzel hasletlerimizi hayatımız boyunca göstermeliyiz.

Ancak, bu yıl Kurban Bayramı'nda Koronavirüs salgını nedeniyle daha da dikkatli olmamız gerektiğinin altını çizmek isterim. Maskemizi düzenli takmalı, sosyal mesafeye ve temizliğe de dikkat etmeliyiz. Toplu bayramlaşmada bulunmamalıyız.

Bu vesile ile, Adıyaman Üniversitesi ailesinin, kıymetli öğrencilerimizin, değerli hemşehrilerimizin ve tüm halkımızın mübarek Kurban Bayramı’nı en iyi dileklerimle kutluyor, aziz vatanımız için canlarını feda eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet ve minnetle anarken ülkemize ve İslam alemine bu bayramın hayırlar getirmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

 

Prof. Dr. Mehmet TURGUT

Rektör

Size daha iyi hizmet sunabilmek için web sitesinde bazı çerezler kullanmaktadır. Site politiklarımıza Gizlilik Politikası ve Çerez Politikası bağlantılarından ulaşabilirsiniz.