Ulaşım Bilgileri

Adıyaman iline karayolu, demiryolu ve havayolu ile ulaşmak mümkündür. 

Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman ili Merkez ilçesinin Altınşehir mahallesinde yer almaktadır.

Adıyaman ili hakkında Üniversitemizin Adıyaman TanıtımAdıyaman Valiliği ve Türkiye Kültür Portalı'ndan bilgi alabilir, şehir rehberi için Adıyaman Belediyesi Kent Rehberini kullanabilirsiniz.

Şehir Dışından Ulaşım

Adıyaman'a yapacağınız seyahatinizi Ulusal Ulaşım Portalı ile planlayabilirsiniz.

Havayolu ile

Adıyaman ilinde Adıyaman Havalimanı bulunmaktadır. Ankara'ya Türk Hava Yolları ve Pegasus, İstanbul'a ise Türk Hava Yolları ve AnadoluJet ile karşılıklı tarifeli seferler yapılmaktadır. Uçuş bilgilerini Adıyaman Havalimanı Uçuş Bilgileri Ekranı veya Ulusal Ulaşım Portalı Uçuş Bilgileri Ekranından edinebilirsiniz. 

Karayolu ile

Adıyaman'a karayolu seyahatiniz için Ulusal Ulaşım Portalı Seyahat Planlayıcısı'nı kullanabilir veya Adıyaman Otobüs Firmaları ile de seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

Şehir içi otobüslerden 1 ve 2 numaralı hatlar üniversite yerleşkesinden geçmektedir. Otobüslerde elektronik bilet kullanılmakta olup 2 binişli kartlar 3,50 TL'dir.

 


Güncelleme tarihi: 10/10/2017
Uyarı: Bu sayfadaki bilgiler son olarak yukarıda belirtilen tarihte güncellenmiştir. Bu sebeple, bu tarihten sonraki muhtemel değişiklikleri yansıtmıyor olabilirler.