Üniversitemizin Araştırma Hastanesi Raporu Sonuçlandı

17.8.2015

Üniversitemizin Araştırma Hastanesi Raporu Sonuçlandı

Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi binamızla ilgili Üniversitemiz akademik ve İdari birimlerden oluşan inceleme ve değerlendirme heyetinin araştırmaları sonuçlandı. Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’nün direktif ve talimatları ile Mevcut sağlık tesislerinin genel durumu ve Halkın ihtiyaçları ele alınarak yapılan inceleme ve değerlendirme sonucunda, mezkûr binamızın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılmasının daha uygun olacağı ortaya çıkmıştır.

İlimiz şehir merkezinde 2012 yılından itibaren hizmet veren Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binamız, Kamuoyu tarafından da bilindiği gibi İl Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ile yapılan mutabakat sonucu 21.06.2015 tarihinde ilimize yeni yapılan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi binasına taşınmıştır. Halkın ihtiyaçları ele alınıp, İlin mevcut sağlık tesislerinin genel durumu ve Üniversitemizin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yapılan araştırma sonucunda Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi binamızın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılması uygun görülmüştür.

Toplumun kolay ulaşabileceği ve Mimari projesi hastane olarak tasarlanarak 3 yıl önce hizmete giren Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi Binası, 19500 metrekare kapalı alana sahip olup 186 yatak olan kapasitesi istenildiği takdirde 280 yatak kapasitesine ulaşabileceği son yapılan tespitler arasında yer almıştır.

Görünütülenme Sayısı: 3468