Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. GÖNÜLLÜ 2017 Yılındaki Çalışmaları Değerlendirdi

14.2.2018

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, önceki yılların bir değerlendirmesi ile yeni yılda yapılacak çalışmalar hakkında her yıl olduğu gibi basın toplantısıyla kamuoyuna bilgilendirmede bulundu.

Üniversitemiz Turizm Uygulama Otelinde gerçekleştirilen kahvaltılı basın toplantısına Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit TEMİR ve Prof. Dr. Hasan SOLMAZ, Üniversitemiz Genel Sereteri Doç. Dr. Mehmet KAYGUSUZOĞLU, Adıyaman gazetecilerinin birlik ve cemiyet başkanları, ajans muhabirleri, gazete sahipleri ve sahada çalışan basın emekçileri katıldı.

Bir önceki yılın değerlendirmesi ile yeni yılda yapılacakların anlatıldığı toplantıda Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, gerek eğitim-öğretim gerekse de fiziki anlamda gerçekleştirilenler ile devam eden ve yapılacak çalışmaları basın mensupları ile paylaştı.

Akademik Birimler Nicelik ve Nitelik Olarak Arttı

Kurulduğu günden bu yana hızla gelişen ve kendini yenileyen Üniversitemizin kurulduğunda 3 fakülte, 2 enstitü, 1 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokuluna sahip olduğunu belirten Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, şu an ise mevcut durumda 13 fakülte, 1 konservatuvar, 3 enstitü, 3 yüksekokul, 6 meslek yüksekokulu ve 14 uygulama ve araştırma merkezine sahip olduğunun altını çizdi.

"Tercih Edilen Üniversite Olduk"

Üniversitemizin tercih edilen üniversiteler arasında önemli bir konuma geldiğinin altını çizen Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; "Üniversitemiz, kurulduğu günden bu yana öğrenci sayısını her geçen gün arttırmakla birlikte, bölgesinde ve Türkiye’de en çok tercih edilen üniversitelerden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir. Farklı şehirlerden ve ülkelerden üniversitemize gelen öğrencilerimiz şehrin ekonomisi ve kültürüne katkı sunmakta, ayrıca Adıyaman’ın bilinirliliğini arttırmaktadır. Üniversitemiz yurt içinde ve yurt dışında gerçekleşen fuarlara katılarak hem Adıyaman’ın hem de Adıyaman Üniversitesinin tanıtımını yapmaktadır." dedi.

"Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliğine Önem Veriyoruz"

Kamu-üniversite-sanayi işbirliğine Üniversite olarak büyük önem verdiklerinin altını çizen Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; "Adıyaman Üniversitesi olarak, Adıyaman’ın ekonomik gelişimine katkı sağlamak adına çalışmalarımız durmaksızın devam ediyor. Bu kapsamda Üniversitemizde kamu-üniversite-sanayi işbirliğini sağlamak adına sadece 2017 yılı içerisinde bile 30 adet etkinlik/konferans/toplantı organize edilmiştir." dedi.

2017 Yılında Tamamlanan Projeler Göz Doldurdu

Tamamlanan projeler ile yapılan çalışmalardan bahseden Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; "2017 yılı içerisinde kendi elektriğini çatısına kurulan güneş panelleri ile karşılayabilen Eğitim Fakültesi B Blok Binası, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu yeni binası, Deney Hayvanları Üretim Uygulama ve Araştırma Merkezi Binası, Güvenlik Merkezi Binası ile Mühendislik Fakültesi Yemekhane ve Kantin Binaları hizmete açıldı. Ayrıca Perre Antik Kenti ve Nemrut Dağı çevre düzenlemesi yapıldı. Yerleşke içi yol genişletme ve aydınlatma çalışmaları da tamamlandı." dedi.

ADYÜ 2018 Yılında da Projeler Üretmeye Devam Ediyor

2018 yılı içerisinde devam edecek ve bitirilmesi planlanan projelerle ilgili de konuşan Prof. Dr. GÖNÜLLÜ; "2018 yılında Minyaman Seyir Terası, Doğal Göl Çalışması, 2. bin kişilik Stadyum tribünü, Besni Mimarlık Fakültesi binası ve çok amaçlı sahası ile Merkez Külliye Cami ve çevre düzenlemesi tamamlanacak. Ayrıca İslami İlimler Fakültesi yeni binası, kütüphane ve kongre binası projesi, Adıyaman evinin müzeye dönüştürülmesi, Radyo-TV İletişim Binası, su kulesi, yeni teknik atölyelerin yapımı 2018 yılında devam edecek olan projelerimizinden bazıları olacak." şeklinde konuştu.

Soru cevap ile devam eden toplantının ardından Rektör Prof. Dr. GÖNÜLLÜ basın mensuplarını Üniversitemiz Merkez Külliyesinde yapımı tamamlanan yeni binalar ile devam eden projeleri gezdirdi.


Görünütülenme Sayısı: 828