Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Yeni Öğrencilerini Bekliyor

21.6.2017

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, 2017-2018 eğitim öğretim yılında da hem akademiye hem de alana yönelik kaliteli bireyler yetiştirmeyi planlıyor.

Seçkin programlarla eğitim veren İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, yeni öğrencilerinin kayıtlarını bekliyor.

Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Seyit TEMİR, Fakülte ile ilgili bilgiler vererek, kaliteli eğitim vermek ve kaliteli mezunlar yetiştirmek anlayışıyla hareket ettiklerini belirtti.

Prof. Dr. TEMİR, pratik ve teorik eğitimi birlikte sunduklarını bunun da öğrencilerin mezun olduktan sonra iş bulmalarını kolaylaştırdığına dikkat çekerek, özellikle işletme, maliye ve iktisat alanlarındaki  öğrencilere eğitimleri süresinde gerçek iş ortamında uygulamalı eğitim sunduklarını ifade etti.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Seyit TEMİR: “Toplumların Kalkınması Eğitime Yatırımla Mümkündür”

Toplumların, ekonomik kalkınmada ve sosyal yaşamda başarılı olabilmelerinin en önemli yollarından birinin gençlere yaptığı eğitim yatırımından geçtiğini belirten Prof. Dr. TEMİR, bu bilinçle hareket ettiklerini, etik değerler, sorumluluk, dürüstlük ve çalışkanlık ilkelerini hayata geçirmeyi hedeflemiş, çağdaş, üretken ve toplumsal duyarlılığı yüksek gençler yetiştirmeyi amaç edindiklerini kaydetti.

Prof. Dr. TEMİR, Adıyaman Üniversitesinde İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin bölümlerinde eğitim gören öğrencilerin, sorgulayıcı, araştırmacı ve toplumsal duyarlılığı yüksek bireyler olarak, özgür ve özgün düşünebilen, yenilikçi yaklaşımlara açık, yaşadığı çevre ve toplumsal sorunlarla ilgili çözümler üretebilen, analitik düşünebilen, etik değerler çerçevesinde her türlü düşünceyi saygı ve hoşgörü ile karşılayabilen mezunlar olarak yetiştirilmesine önem verdiklerini de ifade ederek “Üniversitemiz eğitim görmek için ülke genelindeki sayılı üniversitelerden biridir. Gerek sosyal imkanlar gerekse de eğitim düzeyi anlamında kendinden önce kurulmuş birçok üniversiteyi gelişmişlik anlamında geride bırakmış bir üniversiteyiz. 2017-2018 eğitim öğretim yılında üniversitemize kayıt yaptırmak için gelecek olan öğrenci ve aileleri bunlara bizzat şahit olacaklardır. Bizim amacımız topluma faydalı bireyler yetiştirmektir” dedi.


Görünütülenme Sayısı: 2303