Üniversitemiz 15 Temmuz'un Yıl Dönümünde Yeniden Meydanlarda

10.7.2017

Üniversitemiz 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde hain darbe girişimi ile şehit edilen 249 vatandaşımızı çeşitli etkinliklerle anacak.

12-17 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlikler 12 Temmuz Çarşamba günü Rektörlük Fuaye alanında saat 10.00’da “15 Temmuz Demokrasi Zaferi” konulu resim ve fotoğraf sergisi açılışı ile başlayacak.

14 Temmuz Cuma günü Rektörlük Konferans Salonunda saat 14.30’da  “15 Temmuz’da Türkiye ve Adıyaman”  konulu belgesel Film gösterimi ile devam edecek olan etkinlikler, saat: 15.00’da açılış konuşmasını Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ’nün yapacağı Akademisyenlerin bakışı ile “15 Temmuz Darbe Girişiminin Tüm Yönleriyle Toplumumuza Etkileri” konulu Panel düzenlenecek.

“Dini Açıdan Darbe ve Darbecilere Bakış” konusunda Prof. Dr. Hamdi GÜNDOĞAR’ın, “Darbelerin Ekonomimize Etkileri” konusunda Yrd. Doç. Dr. Nazif ÇETİN’in ve “Türkiye’de Darbelerin Anatomisi” konusunda Yrd. Doç. Dr. Murat SEZİK’in bilgiler paylaşacağı panelin Moderatörlüğünü Prof. Dr. İbrahim Halil TUĞLUK yapacak.


Görünütülenme Sayısı: 1743