Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ'nün Ramazan Bayramı Tebriği

4.7.2016

İdrak ettiğimiz rahmet ayı Ramazan, sahur-iftar arası bize fakirliği tattırdı; alışkanlık perdesini yırtıp, varlık aleminin üzerindeki gerçek Rezzak-ı Kerimi görmemize vesile oldu. Bu mübarek ayın son günleri elimizden kayıp giderken yükümlüklerini yerine getirmenin huzuru ve rahmet ve bereket ayının nihayet bulmasının hüznünü birlikte yaşıyoruz.

Bir ateş çemberinde masumların kanı ve gözyaşının oluk gibi aktığı bu ortamda Rahmet-i İlahinin bütün mazlumlara Kevser nehirlerinden merhamet ve kurtuluş inayet etmesini hulus-ı kalp ile niyaz ederiz. Şanlı tarihimizin huzur verdiği bu iklime tekrar o huzurlu günlerin gelmesi için şehadeti en büyük mertebe olarak görmüş olan güvenlik güçlerimiz gece gündüz düşmanın menfi niyetlerini bertaraf etmek için gayret etmektedirler. Peygamber ocağı olan şanlı ordumuzun yurdun dört bir yanında cansiperane mücadelesi sayesinde orucumuzu tuttuk bayrama eriştik.

Ulvi duyguların doruğa çıktığı bu mukaddes ay sona ermekte ve Müslüman dünyasının bu birlik olma bayramı bu hüznü sevince çevirmektedir. Bu bayram bütün Müslümanların aynı anda sevindiği günlerin adıdır. Her gün ölen masumlar bu sevincimizi buruk yaşamamıza sebep olmaktadır. Bayrama eren bütün Müslümanların duaları hürmetine, bu ayda sonuna kadar açılan rahmet kapılarından ailemizin, ülkemizin ve bütün İslam dünyasının müstefit olmasını niyaz eder, hayırlı bayramlar dilerim.

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ 
Adıyaman Üniversitesi Rektörü

Görünütülenme Sayısı: 1040