Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ'nün Başsağlığı Mesajı

21.7.2015

Milletimizin Başı Sağolsun

Dün (20 Temmuz 2015 Pazartesi) ilimizde gerçekleştirilen menfur bir saldırı neticesinde bir askerimiz şehit düşmüş, iki askerimiz de yaralanmıştır. Bizleri derinden yaralayan bu hain saldırıyı şiddetle ve lanetle kınıyor, şehidimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum.

Yine aynı gün Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve birçok insanımızın hayatını kaybettiği, çok sayıda insanımızın da yaralandığı alçak ve hain saldırıyı lanetle ve şiddetle kınıyorum.

Milletimizi birbirine düşürerek aramıza nifak sokmak ve ülkemizi bölmek arzusunda olanların bu boş çabaları dün olduğu gibi bugün de sonuçsuz kalacaktır. Bizler zor zamanda kucaklaşmayı, bir ve beraber olmayı iyi biliriz. Bizler tarihten getirdiğimiz değerlerimizle millet olmayı dünyaya öğretmiş bir ülkeyiz.

Dün olduğu gibi bugün de her türlü haince ve süfli oyunları boşa çıkaracağız. Bunun için de milletimizi sağduyuya ve aklı selime davet ediyoruz. Devletimizin bu tür alçaklarla baş edecek gücü ve kudreti vardır. En kısa zamanda bu hainlere gereken cevabın verileceğine olan inancım tamdır.

Bir kez daha milletimizin acısını paylaşıyor ve başsağlığı diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ

Rektör

Görünütülenme Sayısı: 1770