Dördüncü Dönem Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME) Öğrencileri İş Yerlerine Uğurlandı

14.9.2017

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinde 3 yıldır uygulanmakta olan Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME) kapsamında 4. dönem UME öğrencileri için iş yerlerinde işbaşı yapmadan önce iş disiplini, iş sağlığı ve güvenliği vb. konuların yer aldığı bir günlük “İşbaşı Öncesi İş Yerine Uyum” programı düzenlendi.

Üniversitemiz Mühendislik Fakültesinin son sınıf öğrencilerine yönelik gerçekleştirilen ve mezun olabilmeleri için gerekli şartlar arasında yer alan Uygulamalı Mühendislik Eğitimi (UME) kapsamında programa Çevre Mühendisliği Bölümünden 3, Gıda Mühendisliği Bölümünden 2, İnşaat Mühendisliği Bölümünden 13  ve Metalurji ve Malzeme Bölümünden 1 öğrenci olmak üzere toplam 19 öğrencimiz UME öğrencisi olarak katılarak program sonunda ülkemizin değişik şehirlerindeki firmalarda çalışmak üzere iş yerlerine uğurlandı. Bir dönem boyunca iş yerlerinde çalıştıktan sonra başarılı olmaları hâlinde ise Mühendis olarak Üniversitemizden mezun olacaklar.

İşbaşı Öncesi İş Yerine Uyum Programının açılışına Üniversitemiz Rektörü ve Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, Dekan Yardımcıları Doç. Dr. İsmail BOZKURT ve Yrd. Doç. Dr. Miraç UÇKUN,, Uygulamalı Mühendislik Eğitimi kapsamında UME öğrencisi bulunan İnşaat Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Osman GÜNAYDIN, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Şükrü KURT, Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Kamil B. VARINCA ile ilgili Bölümlerin öğretim üyeleri ve UME öğrencileri katıldı.

Açılışta bir konuşma yapan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, “Biz Uygulamalı Mühendislik Eğitimi programını çok az sayıdaki ilk uygulayıcı üniversitelerden biri olarak büyük bir projeye imza atmış olduk. Bu yıl 3. yılımız ve 4. dönem öğrencilerimizi iş yerlerine uğurluyoruz. Uygulamanın faydalı olduğunu gören Yükseköğretim Kurulu da tüm üniversitelerin mühendislik fakültelerine UME'yi tavsiye etti. İnanıyorum ki ilerleyen yıllarda diğer üniversiteler de bu eğitim programına geçecekler. Öğrencilerimize şunu tavsiye ediyorum; doğru olun, dürüst olun, çalışkan olun, uyumlu olun, pozitif düşünün, mühendis gibi düşünün, sorun yaratan değil çözüm üreten kişi olun. Alçakgönüllü bir şekilde gelişime açık bireyler olun. Ben tüm öğrencilerimize hayat boyu başarılar diliyorum. İnşallah mesleğinizde zirveyi yakalayanlardan ve işini hakkıyla yapanlardan olursunuz" diyerek eğitim programı hakkında bilgiler ile öğrencilere tavsiyelerde bulundu.

Yapılan açılışın ardından öğrenciler gün boyunca “İşbaşı Öncesi İş Yerine Uyum Eğitimi”ne katıldılar. Eğitimin ardından UME öğrencisi mühendis adayları iş yerlerine uğurlandı.


Görünütülenme Sayısı: 916