Cumhuriyet Bayramı Mesajı

27.10.2017

19 Mayıs 1919’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde başlayan Milli Mücadeleden muzaffer olarak çıkan Aziz Milletimiz, bu muzafferiyetini 29 Ekim 1923’te Cumhuriyet ile taçlandırmıştır. Her türlü zorluk ve engele rağmen büyük bir feraset ve fedakârlık ile Türkiye Cumhuriyetinin muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkması için mücadele veren Milletimiz, bugün Cumhuriyetin ilan edilişinin 94. yıl dönümünü kutlamanın onurunu ve gururunu yaşamaktadır.

Cumhuriyetin ilan edilişinin 100. yıl dönümüne yaklaştığımız şu günlerde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın gösterdiği 2023 hedefleri doğrultusunda daha fazla çalışmamız ve gayret etmemiz gerektiğini biliyoruz. Ülkemize yönelik gerçekleştirilmeye çalışılan art niyetli planlar, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da milletimiz tarafından bertaraf edilecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramının 94. yıl dönümünü kutluyorum. Vatanı uğrana canlarını feda eden şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyor, hayatta olan gazilerimize ise minnet ve şükranlarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü


Görünütülenme Sayısı: 1012