30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30.8.2017

Türk milletinin başlattığı istiklal mücadelesi, tüm yokluk, yoksulluk ve imkânsızlıklara rağmen "Zaferler ayı" Ağustos'un sonunda elde ettiği Büyük Taarruz ile zafere ulaşmıştır. Böylece 26 Ağustos 1071'de Sultan Alparslan liderliğindeki Malazgirt Meydan Muharebesi ile açılan Anadolu'nun kapısı, 30 Ağustos 1922'de Gazi Mustafa Kemal liderliğindeki Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile bir daha açılmamak üzere ilelebet kapanmıştır.

Dün 95 yıl önceki emperyalist istilaya karşı "Ya İstiklal Ya Ölüm" ilkesi etrafında birleşerek bağımıszlığına kavuşmak isteyen dünya halklarına örnek olmuş Aziz Milletimiz, bugün de 15 Temmuzlarda “Tek Millet, Tek Bayrak, Tek Vatan ve Tek Devlet” ilkeleri etrafında bütünleşerek yine tüm istilalara inancıyla karşı koymakta ve dünyanın dört bir yanındaki tüm mazlum ve mağdurların umudu olmaya devam etmektedir.

Bu vesileyle bir kez daha Büyük Zaferin 95'inci yıl dönümünü kutluyor, Büyük Taarruz’un Başkomutanı Gazi Mustafa Kemal’i ve silah arkadaşlarını minnetle yâd ediyor, tüm şehitlerimize ve gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum.

Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ
Adıyaman Üniversitesi Rektörü


Görünütülenme Sayısı: 875