10. Yıl Kutlamaları Açılış Programı Sona Erdi

4.5.2016

Üniversitemiz 10. yıl kutlamaları kapsamında düzenlenen ve birçok etkinlikten oluşan on beş günlük açılış programı sona erdi. 

Verdiği eğitim, geliştirdiği fiziki şartlar, ulusal ve uluslararası alanda kazandığı başarılar ve yapılan birçok yenilikle 10 yaşına ulaşan Üniversitemiz hazırlanan eğitim, kültür, spor, sinema, konser, sempozyum ve sergi etkinlikleri ile 10. yılını kutlamaya başladı. 18 Nisan tarihinde Üniversitemiz Rektörlük Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen açılış programı ile başlayan kutlamalar on beş gün boyunca devam etti. Açılış programında Devlet Konservatuvarı öğrencilerinden oluşan koronun verdiği konserden sonra Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK konferans verdi. Ardından mehteran eşliğinde kortej yürüyüşü ve mehter takımı gösterisi yapıldı. 

10. yıla özel olarak gerçekleştirilen bu etkinlikler kapsamında Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemil ÇELİK ve Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Yavuz COŞKUN birer konferans verdi. İki serginin yer aldığı etkinliklerde 18-22 Nisan tarihlerinde açık kalan "Aşk-ı Nebi Karma İslam Sanatları Sergisi" Adıyaman Evi’nde, "10. Yıla Özel Üniversiteler Üniversitemizde Resim ve Heykel Sergisi" ise Üniversitemiz Sanat Galerisi’nde açıldı.

Sporda ise 10. Yıl Sağlıklı Yaşam Turnuvası kapsamında 10 etkinlik yapıldı. Bu etkinliklerde; 10. Yıl Sağlıklı Yaşam Turnuvası kapsamında Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Masa Tenisi ve Satranç dallarında final maçları ile 10. Yıl Bayrak Yarışı, 10. Yıl Uçurtma Şenliği, Karaoke Gösterisi, Jimnastik Gösterisi ve 10. Yıl Koşusu yapıldı. 

Sinemada ise iki film seyircilerle buluştu. Açık havada Gençlik Meydanı ile Rektörlük Konferans Salonu’nda yapılan gösterimlerde Son Kale: Çanakkale ve Ertuğrul 1890 filmleri seyirciyle buluştu. Konserde üç etkinlik müzikseverlerle buluştu. Açık Hava Koro, 10. Yıl Koro ve 10. Yıl Halk Müziği konserleri düzenlendi. Ayrıca bu etkinlikler dışında Üniversitemiz Bilim, Kültür ve Sanat Sempozyumu-III ve Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü Sanat Performansı da 10. yıl etkinlikleri kapsamında yapıldı. 

Etkinliklerin sona ermesinin ardından kısa bir demeç veren Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha GÖNÜLLÜ, dolu dolu bir program yaptıklarını ifade etti. Üniversitemizin on beş gün boyunca öğrencisi, akademik ve idari çalışanı ile 10. yılı kutlamaya başladığını belirten Prof. Dr. GÖNÜLLÜ, kurulduğu günden bu yana gelişen, kendini yenileyen ve her geçen gün büyüyen bir üniversite olduğunu kaydetti. Prof. Dr. GÖNÜLLÜ şöyle konuştu: “On beş gündür öğrencilerimizle, akademik ve idari çalışanlarımızla 10. yıl kutlamaları yapıyoruz. Dolu dolu programlar yaptık. Kurulduğu günden bu yana gelişen, büyüyen, kendini yenileyen bir Adıyaman Üniversitesi var. 10 yıldır sosyal, kültürel ve ekonomik olarak Adıyaman’a katkı sunan bir Üniversite var. İnşaallah nice nice yıllar bu devam edecektir. Şu an için sadece kutlamaların açılışını yapmış olduk. Yıl boyu birçok etkinlikle 10. yılımızı kutlamaya devam edeceğiz. Tekrardan Üniversitemizin 10. yılının hayırlı olmasını diliyor, nice nice başarı dolu yıllar diliyorum.”


Görünütülenme Sayısı: 2000