II. Uluslararası Gerçek ve Umut Arasında Suriyeli Mülteciler Sempozyumu Duyurusu - المؤتمر العلمي الدولي الأول

11.10.2017

II. Uluslararası Gerçek ve Umut Arasında Suriyeli Mülteciler Sempozyumu
20-22 Ekim 2017
Adıyaman Üniversitesi, Adıyaman, Türkiye
http://refugeesymposium.adiyaman.edu.tr/

Suriye’deki iç savaştan dolayı oluşan kaotik ortamı terk etmek zorunda kalan Suriyeliler, farklı bir dil ve kültüre sahip komşu ülke Türkiye’ye göç etmek zorunda kalmışlardır. Bu savaşın ne kadar süreceği ve mülteci sayısının ne kadar artacağı bizler tarafından bilinmemektedir. Bu mültecilerin Türkiye’ye uyum sorunu yaşadığı ve bunu aşmak için de birçok sıkıntıyla karşılaştıkları, birçok araştırmacı tarafından ifade edilmektedir.

Adıyaman Üniversitemiz de bu konudaki sorumluluğunun bilinciyle bu soruna dikkat çekmek, mültecilerle ilgili tarihten gelen bazı gerçekleri ve mültecilerin gelecekteki durumlarının ne olabileceğini bilimsel verilere dayanarak ortaya koymak amacıyla Yenilik Eğitim Kültür Derneği ile birlikte 20-22 Ekim 2017 tarihlerinde Üniversitemizde II. Uluslararası Gerçek ve Umut Arasında Suriyeli Mülteciler Sempozyumu'nu düzenliyor.


المؤتمر العلمي الدولي الثاني لجمعية النهضة العلمية

تعلن {جمعية النهضة العلمية} بالتعاون مع جامعة أديامان التركية عن مؤتمرها العلمي الدولي الثاني بعنوان: (اللاجئون السوريون بين الواقع والمأمول). نرجوا من الباحثين الفضلاء المشاركة بأبحاثهم ودراساتهم خدمة لﻹخوة السوريين الذين ذاقوا مرارة التشتت بكل أنواعه وأشكاله. تقبل اﻷبحاث باللغات الثلاث: العربية والتركية واﻹنجليزية. ملاحظة: اﻷبحاث محكمة وستنشر في مجلة محكمة، رابط المؤتمر العلمي الدولي اﻷول باللغة العربية

تشرين الأول/أكتوبر

http://refugeesymposium.adiyaman.edu.tr/AR


The Second International Symposium: Syrian Refugees between Reality and Expectation

Syrian refugees have been forced to migrate to neighboring countries such as Turkey because of the ongoing civil war in their country. The problems that face Syrian refugees and solutions should be expressed by many researchers. Therefore, The Second International Scientific Symposium, which was launched by the Adıyaman University and Scientific Renaissance Association, will be held, God willing, titled: "Syrian Refugees between Reality and Expectation" to formulate and develop a common vision of researchers from all over the world about the suffering of Syrian refugees, situation, their rights of education, health, living conditions, among other things. In this regard, the Preparatory Committee of the Symposium offers its vision to decision-makers to make use of the results of this symposium to develop the reality of Syrian refugees using accurate scientific methods, and thus develop the situation of Syrian refugees who immigrate especially to Turkey.

October 20-22, 2017 

http://refugeesymposium.adiyaman.edu.tr/EN

Görüntülenme Sayısı: 1771