Akıllı Kart

Adıyaman  Üniversitesi Akıllı Kart

Kampüste turnikelerden geçiş imkânı tanıyan, aynı zamanda Yemekhanemizde  kampüs içi ödeme noktalarında ödeme aracı olma imkanı sağlayan Akıllı Kart, Üniversitenizdeki günlük yaşantınızı, sunduğu teknolojik olanaklar sayesinde daha pratik ve daha güvenli hale getirmek üzere tasarlanmıştır.

Adıyaman  Üniversitesi Akıllı Kart nedir?

ADYÜ Akıllı Kart, üniversitede geçireceğiniz dönem boyunca öğrenci veya personel kimlik kartı özelliğiyle olmazsa olmaz bir kart olduğu gibi, bir ödeme aracı olarak da kampüs içerisinde parasal işlem gerektiren Üniversitemiz Yemekhanesinde cüzdan taşıma zorunluluğunuzu ortadan kaldıran bir karttır.

Kartınızı Nerelerde Kullanabilirsiniz?

  • Üniversite Kampüsüne güvenli giriş çıkış sağlayacak turnike sisteminde
  • Üniversitemiz Yemekhanesinde
  • Kartınıza Nasıl Yükleme Yapabilirsiniz?

Kampüs içindeki Yemekhane İçerisinde bulabileceğiniz yükleme noktalarında veya  kısa bir süre sonra

web sayfamızdaki linki tıklayarak kullanmakta olduğunuz kredi kartlarından  yükleme yapabilirsiniz.

Akıllı Kartımı kaybettiğimde veya İlk Başvuru Halinde ne yapmalıyım?

Akıllı Kartınızın kaybolması halinde yeni kart başvurusunda bulunmak için akademik ve idari personellerin Personel Daire Başkanlığına, öğrencilerimizin ise Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına müracaat ettikten sonra yeni kartları ile birlikte Sağlık Kültür Daire Başkanlığı bünyesinde kurulan (Cendere Girişinin hemen yanında bulunan kitap satış ofisi) EKART birimine eski kartınızda mevcut bakiyenizin aktarılması ve kartın yeniden tanıtılması için müracaat etmeniz gerekmektedir.

Akıllı Kartın Yemekhanede Kullanımı

Akademik ve İdari personellerimizin Günde Öğlen üzeri olmak üzere bir öğün yemek yeme hakkı verilmiştir. ikinci ve üçüncü yemek yeme istendiğinde sistem misafir kart olarak tanıyıp (5.5 TL) işlem yapacaktır.

Öğrencilerimizde günde iki öğün öğlen ve akşam olmak üzere yemek hakkı verilmiştir. Bunun  dışında öğrencilerimiz kartları ile ilgili Yemekhanemizde işlem yapamayacaktır.